SPARTAN RACE - BEAST (DONOVALY, SK)

Vážení přátelé,

máme to celé za sebou :-).

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili a úspěšně dokončilii nejtěžší závod ze série SPARTAN RACE, tzv. BEAST a získali tak ocenení, za dokončení všech 3 druhů závodů (Sprint / Liberec, Super / Klínovec a Beast / Donovaly) v jednom kalendářním roce - Trifectu.

V Donovalech vydatně pršelo celý týden a to se na závodní trati, která měrila 23 km, dost výrazně podepsalo. Můžeme tak konstatovat, že polovina závodu byla vyloženě na blátě. Nicméně mě osobně přišlo, že to nebylo celkově tak špatný a závod byl po celou dobu v pohodě, sil bylo víc než dost. Klínovec mi přišel rozhodně horší. Ale v Donovalech, jak by řekl klasik "Byl jsem ready".

To bylo ale tím, že jsem nic nepodcenil a od Klínovce, který mě hodně nalomil, pravidelně cvičil a hlavně běhal na mosteckém Resslu, v průměru tak 12km každý druhý den. Poslední 3 týdny to bylo 6x v týdnu. Samozřejmě v rámci možností, chodili běhat i Jan Immer (dost často) a Venca Ježek (sem tam - no, Venca běhal, teď tak přemýšlím, jestli se jednalo o dobrovolné běhání :-), ale dobrá, nemá smysl se v tom pitvat).

Tentokrát jsme vůbec nepodcenili výživu a po celou dobu závodu jsme doplňovali energii speciálními gely, bez kterých by jsme to dali jen těžko. Nepodcenili jsme ani výbavu a celý tým použil kompresní podkolenky od Sweepu ...

- více info o této značce, kterou doporučujeme ... stačí kliknout

 

U kompresních podkolenek platí "Kdo jednou zkusí, už nechce jinak". Sám jsem si myslel, že jde o tzv. placebo efekt, ale .... (teď jen čekám na ten honorář za tu reklamu a platba právě dorazila) .... vážně to pomáhá. Bez legrácek, i sám Milan Ploch uznal, že ho po závodě neboleli nohy tolik, jako dřív (Milane, Milane, to jsi měl říct až později, teď je to reklama zdarma). Pokud to řekl Milan, tak to už má váhu :-). 

Co se týká závodu, tak tentokrát jsme nedoběhli týmově - what?. Jjo, je to tak, bohužel pro kluky, bohudík pro mě (p.s. bylo to vyloženě vysvobození od tempa typu - "miláčku, doběhnu pro odpolední čaj") - no dobře, to asi nebylo dobrý zmiňovat, tak dál. Od našeho týmu jsem se trhnul zhruba po 14 km. Měl jsem za poslední dobu naběháno a tak nějak jsem nechtěl plýtvat talentem. Závod jsem pak běžel sólo, s přehledem zdolal všechny překážky, kromě oštěpu. Ten jsem tedy netrefil a s ohromnou radostí, jsem si dal trestných 30 angličáků. Zbytek týmu na tom byl podobně, kluci nezdolali 1 nebo 2 překážky z 26 možných. Do cíle jsem doběhl v čase 4h a 28 min, zbytek týmu pak po 5h a 5 min (to byla tedy doba!).

Závod by jsme, ve dvojici s Honzou Immrem (musím to napsat, jinak by se mnou už nepromluvil), byli schopni uběhnout s přehledem pod 4h (Honzo upřímně, to jsem ti nasadil asi vysokou laťku, že :-D), což by stačilo na cca 150. místo ze všech 1800 účastníků a cca na 50.místo z neprofesionálů - to by byla pecka, ale není. Ale ... teď přijde okecávačka .... jak jsem se zmínil na začátku, až do 14-15 km jsem se držel na uzdě a byl s týmem. Nicméně důležité je, že jsme závod všichni dokončili a hlavně bez zranění a s dobrou náladou, čert vem čas.

Samozřejmě po závodě byla řádná oslava, při které se bavili i bratři slováci, ale podrobnosti zde nebudeme rozmazávat :-).

 

Teď už náš TERAVAL tým, čeká poslední extrémní závod v tomto kalendářním roce, tzv. PREDATOR RACE, který se koná 27.9.2014 u Plzně. Více na www.predator-race.cz.

 

více fotek najdete na DROPBOXU zde

fotky z BEASTU - klikni

 

Pro shlédnutí vida na YouTube, prosím klikněte na

 

 

 

 

Další novinky

02.02.2018 - Únor 2018 - Úprava webových stránek

ÚPRAVA WEBU   Vážení zákazníci, v těchto dnech dochází ke kompletní úpravě a doplňování webových stránek www.teraval.cz. Stránky aktuálně doplňujeme : produkty, které máme v nabídce, ale nebyli doposud vloženy do on-line katalogu - např. hadice (nerez, kompozit, bitumen a průmyslové hadice všeobecně), spojky, filtrační vložky atd. více...

06.02.2017 - Od dubna 2017 jako TERAVAL trade s.r.o.

Vážení zákazníci, v těchto dnech dochází k velké změně ve formě podnikání! Od dubna 2017 se tak mění z fyzické osoby Leoš Váleček (OSVČ), na kterou jsem podnikal od roku 2010, na více uznávanou formu podnikání, tedy společnost s ručením omezení - TERAVAL trade s.r.o.   Jistě se více...

02.02.2016 - Filtrační vložky FF , VELCON a FACET

ZAJÍMAVÉ PRODUKTY FILTRAČNÍ VLOŽKY VELCON / FACET A FF    Od dubna 2014 Vám jsme schopni nabídnout filtrační vložky od výrobce VELCON (USA). Filtrační vložky se používají do odlučovačů / separátorů, které čistí dopravované médium od nečistot a nežádoucích látek, v systému distribuce pohoných hmot. Vložky splňují certifikaci API více...

06.02.2015 - TERAVAL tým byl na 1st. WINTER SPARTAN RACE

  Dne 24.1.2015, se náš TERAVAL tým zůčastnil historicky prvního zimního závodu SPARTAN RACE - typ SPRINT. Šlo tedy o 1st. WINTER SPARTAN RACE, který se konal u našich východních sousedů, tedy na Slovensku, lokalita Jasná v Tatrách, v nadmořské výšce 1400m. Složení TERAVAL týmu více...

06.02.2015 - Dovolená 7.2. až 14.2.

Vážení zákazníci, v týdnu od 9.2. do 13.2.2015 bude TERAVAL fungovat omezeně z důvodu čerpání dovolené (jarní prázdniny). V uvedené dny, tak nebude možné expedovat zboží, tvořit nabídky atd., až na velmi naléhavé případy, kde jsme schopni zajistit zásilky z našeho velkoskladu v Německu / tyto více...

24.12.2014 - Veselé vánoce a štastný Nový rok 2015

28.09.2014 - PREDATOR RACE

Přátelé, dne 27.9.2014 se TERAVAL tým zúčastnil posledního extrémního překážkového běhu v tomto roce - PREDATOR RACE. Musíme říct, že to byl jeden z nejlepších závodů na krátké tratě, který jsme letos běželi. Perfektní trať, super organizce celého závodu, super překážky jako např. vlna, big mamma, zmije a podobně více...

12.09.2014 - SPARTAN RACE - BEAST

Vážení příznivci adrenalinových sportů, dnes 12.9.2014, se vydává náš TERAVAL tým, na Slovensko do Donoval, kde se zítra zůčastníme, nejtěžšího závodu série SPARTAN RACE - BEAST. Beast = min. 21km + min. 26 překážek v horské oblasti malé Fatry.     Náš tým startuje už v 10.00h více...

20.08.2014 - Postřehy z ARMY RUN

Přátelé, máme za sebou první ročník závodu Army run a musíme konstatovat, že jsme v 3-členných družstvech skončili na pěkném 3-tím místě, s časem 1:18:56. Závod jsme mohli i vyhrát, ale naše tempo bylo pojato ve volnějším duchu, protože jak Jan Immer, tak i Jan Sehrig, více...

04.06.2014 - A ZASE TEN SPARTAN RACE - KLÍNOVEC 2014

TERAVAL tým byl na SPARTAN RACE SUPER - KLÍNOVEC 21.6.2014. Vážení přátelé, dne 21.6.2014, ve 12.30 hod. jsme se jako TERAVAL tým, zúčastnili dalšího závodu SPARTAN RACE. Tentokrát náročnější varianty a to SPARTAN SUPER. Závod se konal na Klínovci a jak správně tušíte, vše se konalo ve SKI Areálu Klínovec. více...

strana:   1 2 3
 

Únor 2018 - Úprava webových stránek

ÚPRAVA WEBU   Vážení zákazníci, v těchto dnech dochází ke kompletní úpravě a doplňování webových stránek www.teraval.cz. Stránky aktuálně doplňujeme... více »

Od dubna 2017 jako TERAVAL trade s.r.o.

Vážení zákazníci, v těchto dnech dochází k velké změně ve formě podnikání! Od dubna 2017 se... více »

TERAVAL trade s.r.o. | Petra Jilemnického 2460/7, CZ 434 01 Most | Telefon: +420 417 639 778 | Mobil: +420 777 266 475 | e-mail: valecek @ teraval.cz
Realizace FlexiSystems s.r.o.: e-learning, tvorba webových stránek, redakční systém.
 
Kontaktujte nás »