SPARTAN RACE - BEAST (DONOVALY, SK)

Vážení přátelé,

máme to celé za sebou :-).

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili a úspěšně dokončilii nejtěžší závod ze série SPARTAN RACE, tzv. BEAST a získali tak ocenení, za dokončení všech 3 druhů závodů (Sprint / Liberec, Super / Klínovec a Beast / Donovaly) v jednom kalendářním roce - Trifectu.

V Donovalech vydatně pršelo celý týden a to se na závodní trati, která měrila 23 km, dost výrazně podepsalo. Můžeme tak konstatovat, že polovina závodu byla vyloženě na blátě. Nicméně mě osobně přišlo, že to nebylo celkově tak špatný a závod byl po celou dobu v pohodě, sil bylo víc než dost. Klínovec mi přišel rozhodně horší. Ale v Donovalech, jak by řekl klasik "Byl jsem ready".

To bylo ale tím, že jsem nic nepodcenil a od Klínovce, který mě hodně nalomil, pravidelně cvičil a hlavně běhal na mosteckém Resslu, v průměru tak 12km každý druhý den. Poslední 3 týdny to bylo 6x v týdnu. Samozřejmě v rámci možností, chodili běhat i Jan Immer (dost často) a Venca Ježek (sem tam - no, Venca běhal, teď tak přemýšlím, jestli se jednalo o dobrovolné běhání :-), ale dobrá, nemá smysl se v tom pitvat).

Tentokrát jsme vůbec nepodcenili výživu a po celou dobu závodu jsme doplňovali energii speciálními gely, bez kterých by jsme to dali jen těžko. Nepodcenili jsme ani výbavu a celý tým použil kompresní podkolenky od Sweepu ...

- více info o této značce, kterou doporučujeme ... stačí kliknout

 

U kompresních podkolenek platí "Kdo jednou zkusí, už nechce jinak". Sám jsem si myslel, že jde o tzv. placebo efekt, ale .... (teď jen čekám na ten honorář za tu reklamu a platba právě dorazila) .... vážně to pomáhá. Bez legrácek, i sám Milan Ploch uznal, že ho po závodě neboleli nohy tolik, jako dřív (Milane, Milane, to jsi měl říct až později, teď je to reklama zdarma). Pokud to řekl Milan, tak to už má váhu :-). 

Co se týká závodu, tak tentokrát jsme nedoběhli týmově - what?. Jjo, je to tak, bohužel pro kluky, bohudík pro mě (p.s. bylo to vyloženě vysvobození od tempa typu - "miláčku, doběhnu pro odpolední čaj") - no dobře, to asi nebylo dobrý zmiňovat, tak dál. Od našeho týmu jsem se trhnul zhruba po 14 km. Měl jsem za poslední dobu naběháno a tak nějak jsem nechtěl plýtvat talentem. Závod jsem pak běžel sólo, s přehledem zdolal všechny překážky, kromě oštěpu. Ten jsem tedy netrefil a s ohromnou radostí, jsem si dal trestných 30 angličáků. Zbytek týmu na tom byl podobně, kluci nezdolali 1 nebo 2 překážky z 26 možných. Do cíle jsem doběhl v čase 4h a 28 min, zbytek týmu pak po 5h a 5 min (to byla tedy doba!).

Závod by jsme, ve dvojici s Honzou Immrem (musím to napsat, jinak by se mnou už nepromluvil), byli schopni uběhnout s přehledem pod 4h (Honzo upřímně, to jsem ti nasadil asi vysokou laťku, že :-D), což by stačilo na cca 150. místo ze všech 1800 účastníků a cca na 50.místo z neprofesionálů - to by byla pecka, ale není. Ale ... teď přijde okecávačka .... jak jsem se zmínil na začátku, až do 14-15 km jsem se držel na uzdě a byl s týmem. Nicméně důležité je, že jsme závod všichni dokončili a hlavně bez zranění a s dobrou náladou, čert vem čas.

Samozřejmě po závodě byla řádná oslava, při které se bavili i bratři slováci, ale podrobnosti zde nebudeme rozmazávat :-).

 

Teď už náš TERAVAL tým, čeká poslední extrémní závod v tomto kalendářním roce, tzv. PREDATOR RACE, který se koná 27.9.2014 u Plzně. Více na www.predator-race.cz.

 

více fotek najdete na DROPBOXU zde

fotky z BEASTU - klikni

 

Pro shlédnutí vida na YouTube, prosím klikněte na

 

 

 

 

Anketa:

Anketní otázka ANO/NE?
Ano, dobrý :-)95%
Nic moc :-(5%
Celkem hlasujících:
 

Změna adresy

  Vážení klienti, dovoluji si vás informovat o změně adresy sídla společnosti TERAVAL trade s.r.o.... více »

Filtrační vložky VELCON - USA

ZAJÍMAVÉ PRODUKTY FILTRAČNÍ VLOŽKY VELCON - made in USA   Vážení zákazníci, od 1.1.2021 jsme zařadili do naší... více »

TERAVAL trade s.r.o. | Petra Jilemnického 2460/7, CZ 434 01 Most | Telefon: +420 417 639 778 | Mobil: +420 777 266 475 | e-mail: valecek @ teraval.cz
Realizace FlexiSystems s.r.o.: tvorba webových stránek, redakční systém.
 
Kontaktujte nás »