A ZASE TEN SPARTAN RACE - KLÍNOVEC 2014

TERAVAL tým byl na SPARTAN RACE SUPER - KLÍNOVEC 21.6.2014.

Vážení přátelé,

dne 21.6.2014, ve 12.30 hod. jsme se jako TERAVAL tým, zúčastnili dalšího závodu SPARTAN RACE. Tentokrát náročnější varianty a to SPARTAN SUPER.

Závod se konal na Klínovci a jak správně tušíte, vše se konalo ve SKI Areálu Klínovec. Celková trasa byla dlouhá 14,1 km + 23 překážek, na opravdu pekelné trase, kde jsme si všichni sáhli na dno, zejména to psychické. Nutno dodat, že závod jsme kompletně dokončili a jako tahoun tentokrát byl Honza Immer.

Do závodu jsme šli se zkušenostmi z Liberce, kde jsme zjistili, co takový závod vůbec je a co skýtá za překážky. Samozřejmě, že závod typu Sprint a Super, je o ničem úplně jiném, ale to jsme zjistili, až při samotném nástupu na start a absolvování prvních kilometrů. Start začal u vleku sjezdové dráhy č.3., a kdo na Klínovec jezdí lyžovat ví, že se jedná o červenou sjezdovku Pařezovku, která je dlouhá 1500m. Tady závodniky čekal téměř horolezecký výstup a o běhu se ani mluvit nedalo. Vyšlapat sjezdovku do prudkého kopce nalomilo hned několik aktérů. Zkrátka museli jsme konstatovat, že Liberec byl takovou krásnou procházkou růžovým sadem, kde nám bylo do smíchu. Na Klínovci, ale vůbec ne!

Zhruba v půce závodu nás čekal ještě jeden výstup a to okamžitě po kilometrovém běhu v ledové říčce, která zchladila rozpálené nohy a možná i nejedny ambice leckterých závodníků. Našemu týmu však tahle tahle lázeň pomohla a byli jsme jak pokropeni živou vodou (zkrátka, chtěli jsme z tý ledárny hned zmizet :-)). Po výstupu z vody nás čekal zmíněný druhý kopec, .... ale co kopec, to byl prostě výkon hodný zdatného horolezce - kopec o sklonu 45° a délce cca 700 m. Tento výstup se nesmazatelně zapsal do pamětí nás všech (hlavně té mé), protože když ho člověk zdolal a myslel si, že nejhorší má za sebou, tak se šíleně mýlil. Z omylu jsme byli vyvedení téměř okamžitě a hned po výstupu si každý musel vzít na záda pytel s 30kg písku a čekal ho okamžitě další výstup v úhlu 45-50° a délce cca 250-300m a následný návrat, kde pytle s pískem vracel. Pak už to bylo standarně nahoru-dolů, tedy jako v Liberci s velkým množstvím překážek.

Zde musím podotknout, že nejtěžší překážkou pro mě osobně byl šplh po laně. Tato překážka byla 200 m před cílem, takže vyčerpání už se dostavovalo. Lano kluzké od bláta, mokré ruce, 88 kg živé váhy a málo síly - to byli aspekty, které způsobili to, že jsem se těsně na vrcholu zastavil a při pokusu se natáhnout a zazvonit na zvonek (který oznamuje zdolání překážky), jsem z lana spadl. Zkrátka jsem se prolétl z dobrých 4-5 ti metů na záda - naštěstí na zemi byla žíněnka, ale šlupka to byla parádní. Nicméně nedošlo ke zranění a jako trest jsem absolvoval 10 angličáků místo běžných 30ti.

Závod jsme pak dokončili týmově, tedy společně. Na krk, nám tak byla zavěšena modrá medaile za dokončení závodu SUPER. Jediný, kdo absolvoval závod bez trestu, byl Honza Immer, který konečně trefil i oštěp (měl štěstí kluk jeden). No aby se neřeklo, já jsem ho hodil taky. To abych pak neposlouchal, že mé ruce potřebují narovnat.

Doufám, že jste se při čtení trochu pobavili a již brzy připojíme další článek.

TERAVAL tým se totiž chystá na nejtěžší závod z okruhu SPARTAN RACE pořádaných v Evropě a to SPARTAN BEAST (min. 21 km + min. 30 překážek). Závodu se zúčastníme 13.9.2014 V DONOVALECH na Slovensku.

Více fotek ze závodu připravujeme.Připojujeme pár foteček k nahlédnutí - pro zvětšení klikněte.

TERAVAL tým byl na SPARTAN RACE SPRINT - LIBEREC 31.5.2014.

z leva : Jan Immer - Leoš Váleček - Jan Sehrig - Milan Ploch a Václav Ježek

dne 31.5.2014, ve 13.00 hod. nastala hodina "H" pro TERAVAL tým, který se poprvé zúčastnil extrémního překážkového běhu, který v součastnosti existuje - SPARTAN RACE - SPRINT. Celková trasa byla 7,5 km, na trase "nahoru - dolů" s celkem 15-ti překážkami, které jsme bez problémů zvládli.

Samozřejmě jsme nevěděli co nás čeká a v cili jsme byli překvapeni, že to taková hrůza nebyla. Nutno dodat, že 4 z 5ti členů jsme aktivními sportovci a na SPARTAN RACE jsme se připravovali. Jako tým jsme tedy nezklamali a závod jsme si užili.

Jediný zádrhel v celém závodu, přišel pro všechny účastníky až v poslední disciplíně - hod oštěpem na cíl. Zde 95% závodníků netrefilo oštěpem terč, takže trest přišel v podobě 30ti "angličáků". Nutno podotknout, že z našeho týmu jsem se tomu vyhnul jen já (Leoš) - zkrátka jsem udělal co se po mě chtělo :-) - oštěpem jsem jako jeden z mála trefil cíl a celou trať tak neabsolvoval bez trestných "angličáků". "Jojo kdo umí, ten pak neangličákuje :-)".

Celkově jsme doběhli s velkou rezervou v silách a závod jsme ocenili jako výbornou zkušenost, ale příště míříme na závod SPARTAN SUPER (min. 13 km a min. 21 překážek) a potom by jsme rádi zkusili i SPARTAN BEAST (min. 20 km a min. 26 překážek). Pokud v 1 roce zvládneme všechny 3 zmíněné závody, pak se staneme členy SPARTAN TRIFECTA a to je velká motivace.

Závěrem musím dodat, že lidi, prostředí i samotný závod = perfektní a smekám před všemi členy "něžného pohlaví", kteří se závodu zúčastnili. Měli naprosto stejné podmínky jako muži, ano i ty tresty v podobě angličáků!

Co se týká fotek, tak momentálně čekáme až je organizátoři zveřejní na jedné ze sociálních sítí. Do té doby, si prohlédněte pár fotek a videí z kanálu YOUTUBE na stránkách sponzoring - viz. odkaz :

FOTKY A VIDEA

****************************************************************************************

TERAVAL tým jede na SPARTAN RACE.

Dne 31.5.2014 se týmově účastníme jednoho z nejnáročnějších překážkových běhů součastnosti - SPARTAN RACE - a to v následující sestavě - Leoš Váleček, Jan Immer, Václav Ježek, Milan Ploch a Jan Sehrig.

Jako tým si chceme všichni dokázat, že si stále umíme sáhnout na dno svých sil a že jsme schopní týmové spolupráce, kde silnější pomůže slabšímu. Celkově jde o to si v dnešní době udělat čas pro sebe, svojí fyzičku a pokud to není ono, začít s tím něco dělat. SPARTAN RACE je ta pravá motivace pro každého sportovně založeného člověka, je to výzva.

Osobně se na závod velmi těším a to z toho důvodu, že jsem prošel výcvikem výsadkářem u 2. Praporu hloubkového průzkumu a podobné věci byli na denním pořádku, rád si je připomenu. Kdo mě zná, tak ví, že jsem velmi odolný člověk s velkou vytrvalostí a vůlí. Za sebe můžu říct, že tento závod u mě nebude poslední.