nerezové a kryogenní hadice TINKAIR

NEREZOVÉ a KRYOGENNÍ HADICE - TINKAIR

 

katalogový list ke stažení zde

zadat poptávku

 

 • Hadice z nerezové oceli, které se používají všeobecně v průmyslu. Zejména pak v provozech, kde jsou kladeny extrémní podmínky (tlaky, teploty, abraze) pro dopravované médium, popř. na okolní podmínky.
 • Hadice snesou teploty -200°C až +600°C, vysoké tlaky a mají velký poměr mezi provozním a destrukčním tlakem. To znamená, že hadice snese i výrazné rázy. Nerezové hadice se vyrábějí bez opletu, s jedním nebo dvěmi oplety a nebo pro speciální aplikace se vyrábějí tzv.
 • Kryogenní vakuované hadice COLD & HOT (viz. samostatná kategorie), nebo hadice s PTFE výstelkou. 

 

             

Použití :

 • Kryogenika

Hadice se používají pro dopravu tekutých technických plynů s teplotou -196°C (tekutý Kyslík, Dusík, Argon, Krypton-Xenon koncentráty a další krogenní látky), od zásobníku k chladícímu zařízení, popř. od autocisterny do zásobníku. Pro maximální bezpečnost můžou být hadice, zejména na stáčištích, vybaveny tzv. trhací bezpečnostní spojkou SBC - klikněte pro přesměrování do této sekce.

 • Hutní průmyslu

Pro dopravu chladící vody k pecím nebo k chladícím věžím. Hadice se dodávají v kombinaci s rychlospojkami KAMLOK, které zaručují rychlé a bezpečné spojení. 

 • Sklářský průmysl

Zde se hadaice používají jako flexibilní prvek mezi přívodním potrubím zemního plynu k hořákům tavících nádob, kde se ohřívá směs pro výrobu skla. i zde se hadice se dodávají v kombinaci s rychlospojkami KAMLOK, které zaručují rychlé a bezpečné spojení. 

 • Automobilový průmysl

I v tomto odvětví hrají nerezové hadice svou důležitou roli. Hadice se používají např. pro dopravu chladiv R134a a R1234yf  (nápně klimatizací vozidel) z autocisteren nebo kontejnerů do zásobníku, popř. pro napojení na nádoby - Dewarova atd.

Hadice se dodávají v kombinaci s bezúkapovými spojkami typu MANN-TEK DDC - klikněte na přesměrování do této sekce. Tyto spojky se používají jako bezpečné a bezúkapové spojení mezi autocisternou popř. kontejnerem s chladivem a hadicí. Spojky musí být vybaveny speciálním těsněním, které nevytvrdne a je odolné chladivům!

S aplikacemi máme bohaté zkušenosti z automobilek TPCA, HYUNDAI Nošovice, KIA Žilina a nově JAGUAR/LAnd Rover Slovakia.

 • Průmysl všeobecně

Doprava agresivních chemikálií, sypkých potravin (silně abrazivních) jako např. cukr, mouka, dále pak pro dopravu vody a dalších tekutých látek.

 

Koncovky :

 • hadice se dodávají se závity BSP/ NPT, s navařovacími nátrubky, s přírubami dle norem DIN / ANSI, s vakuovanými rychlospojkami nebo se spojkami dle požadavku zákazníka (spojky KAMLOK, SAFELOCK, TW TANKER, MANN-TEK, DRY-LINK atd.)

 

    

    

 

 

Složení hadic TINKAIR:

 • vnitřní vlnovec

u standardních nerezových hadic je nerezový vlnovec, který zaručuje ohebnost a flexibilitu hadice (u PTFE hadic je vnitřní hadice hladká, popř. zvlněná, nebo má tvar vlnovce - dle požadavku na flexibilitu)

vnitřní vlnovec se vyrábí ve dvou provedeních :

 1. standardní verze TINKAIR
 2. flexibilní verze TINKAIR FLEXI

Varianta FLEXI, má lepší ohebnost, flexibilitu a poloměry hadic (statický/dynamický), nicméně je dražší.

 • vnější oplet :

Hadice může být bez opletu popř. s jedním nebo dvěmi ocelovými oplety. Oplety zvyšují tlakovou odolnost hadice.

Hadice může mít na přání další ochranné prvky, jako např. ochranou vnější spirálu nebo ochraný kovový pásek. Tyto prvky chrání hadici např. před mechanickým poškozením (prodření hadice) nebo proti zalomení koncovek, kde vlivem ohybu hrozí, že svar za koncovkou praskne a hadice nebude těsná = únik média.

 

 

Fotky z našich realizací :

 

Změna adresy

  Vážení klienti, dovoluji si vás informovat o změně adresy sídla společnosti TERAVAL trade s.r.o.... více »

Filtrační vložky VELCON - USA

ZAJÍMAVÉ PRODUKTY FILTRAČNÍ VLOŽKY VELCON - made in USA   Vážení zákazníci, od 1.1.2021 jsme zařadili do naší... více »

TERAVAL trade s.r.o. | Petra Jilemnického 2460/7, CZ 434 01 Most | Telefon: +420 417 639 778 | Mobil: +420 777 266 475 | e-mail: valecek @ teraval.cz
Realizace FlexiSystems s.r.o.: tvorba webových stránek, redakční systém.
 
Kontaktujte nás »